فواید مصرف هلو

یک فنجان هلو خرد شده حاوی 2.52 گرم فیبر منبع معتبر است. وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا 22.4 تا 28.0 گرم در روز برای بزرگسالان زن و 30.8 تا 33.6 گرم در روز برای بزرگسالان مرد توصیه می‌کند، به این معنی که این اندازه وعده می‌تواند حداقل 7.5 درصد از فیبر مصرفی روزانه توصیه‌شده فرد را تامین کند. لازم به ذکر است که تجارت هلو درختی ایرانی بسیار رواج یافته و از این نظر شاهد رتبه قابل قبولی در سطح جهانی می باشیم.

بر اساس بررسی منبع مورد اعتماد در سال 2018، غذاهای غنی از فیبر طیف وسیعی از مزایای سلامتی مهم را ارائه می دهند. آنها می توانند از سلامت روده بزرگ محافظت کنند، از مدیریت وزن به صورت طولانی مدت پشتیبانی کنند و خطر ابتلا به چندین بیماری مضر را کاهش دهند.

این شرایط سلامتی شامل بیماری های قلبی عروقی، دیابت نوع 2 و چندین سرطان از جمله سرطان روده بزرگ و سرطان ریه است. میوه ها در انواع مختلفی موجود هستند یکی از انواع پر طرفدار هلو انجیری، هلو انجیری زعفرانی است.

یک فرد می تواند مصرف فیبر خود را به میزان قابل توجهی با جایگزین کردن خوراکی های شیرین و کم فیبر با یک یا دو عدد هلو در روز افزایش دهد.

فواید مصرف میوه ها و سبزیجات قابل توجه است. با افزایش مصرف غذای گیاهی، خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌های مرتبط با سبک زندگی از جمله چاقی، دیابت و بیماری‌های قلبی کاهش می‌یابد.

رژیم غذایی حاوی مقدار زیادی میوه و سبزیجات نیز می تواند خطر مرگ و میر کلی را کاهش دهد. هلو آبدار سرشار از انواع ویتامین ها و مواد معدنی و ترکیبات مفید گیاهی است؛ هلو دارای مقدار زیادی فیبر است.

پتاسیم یک الکترولیت ضروری است که به عملکرد سلول ها کمک می کند. به گفته دفتر مکمل های غذایی (ODS) همچنین می تواند به کاهش خطر ابتلا به فشار خون بالا، سکته مغزی و سنگ کلیه کمک کند.

یک فنجان هلو خرد شده 319 میلی‌گرم منبع مطمئن پتاسیم را فراهم می‌کند که 6.8 درصد منبع مورداعتماد مصرف روزانه 4700 میلی‌گرم توصیه‌شده برای بزرگسالان است.

هلو جزو منابع غذایی برتر پتاسیم نیست. با این حال، آنها همچنان می توانند نقشی در کمک به فرد در مدیریت خطر بیماری مزمن به عنوان بخشی از یک برنامه غذایی سالم داشته باشند.

آهن جزء حیاتی هموگلوبین است که به انتقال اکسیژن خون در سراسر بدن کمک می کند. بدون هموگلوبین کافی، ممکن است فرد دچار کم خونی فقر آهن شود.

به گفته انجمن هماتولوژی آمریکا، این می تواند منجر به خستگی شدید، رنگ پریدگی پوست، و تنگی نفس و سایر علائم شود.

یک فنجان هلو خرد شده 0.42 میلی گرم آهن را تامین می کند که حداقل 2.3 درصد از نیاز روزانه یک فرد بالغ را به آهن، بسته به سن و جنس، تشکیل می دهد. هلو قرمز محصولی است که بازار خوبی در سایر کشورها دارد و می توان حجم زیادی از تولیدات کشورها به آن ها صادر کرد.

هلو به تنهایی آهن کافی برای جلوگیری از کم خونی ناشی از فقر آهن را تامین نمی کند. با این حال، افراد می توانند آنها را در کنار غذاهایی که حاوی آهن بیشتری هستند، مانند کشمش، بادام هندی یا اسفناج در رژیم غذایی خود بگنجانند.

 • منابع:
  1. The health benefits of peaches

 • تبلیغات:
  1. درمان بیماری پارکینگسون با خوردن ارده امکان پذیر شد!
  2. 20 روش جذاب و ساده جهت جذب سرمایه
  3. تولید روغن موتوری به رنگ آبی در ایران!!
  4. استفاده از سفید کننده در تولید نوشیدنی های انرژی زا!